Premier: poszło o różnice dot. koordynacji różnych przedsięwzięć

opublikowano: 07-02-2007, 14:22

Dorn odszedł z powodu "różnic odnoszących się do sposobu koordynowania różnych przedsięwzięć". Zastąpic mógłby go Janusz Kaczmarek.

Premier Jarosław Kaczyński powiedział, że do dymisji Ludwika Dorna doszło z powodu "pewnych różnic odnoszących się do sposobu koordynowania różnych przedsięwzięć" prowadzonych nie tylko przez MSWiA i inne resorty oraz służby.

Zapewnił, że powód dymisji był czysto merytoryczny, nie wpływa na ich wzajemne relacje. Według premiera, rola Dorna w rządzie nie zmaleje, ale wzrośnie.

J.Kaczyński powiedział, że jego wymiana poglądów z Dornem była "dyskusją starych kolegów, towarzyszy broni", która skończyła się konkluzją że pan wicepremier pozostaje w rządzie jako jego zastępca.

Prokurator krajowy Janusz Kaczmarek to "byłaby bardzo dobra kandydatura" na funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji - powiedział premier Jarosław Kaczyński.

DI, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane