Premier: trzeba rozmawiać z Eureko o ugodzie

Polska Agencja Prasowa SA
26-08-2005, 13:59

Premier Marek Belka uważa, że po przegranej Polski z konsorcjum Eureko przed Międzynarodowym Trybunałem Arbitrażowym "nie ma innego wyjścia, jak usiąść razem z Eureko i rozmawiać o ugodzie".

Premier Marek Belka uważa, że po przegranej Polski z konsorcjum Eureko przed Międzynarodowym Trybunałem Arbitrażowym "nie ma innego wyjścia, jak usiąść razem z Eureko i rozmawiać o ugodzie".

    Belka powiedział w piątek, że podstawowym celem polskich władz powinno być niedopuszczenie do zgłoszenia przez Eureko wniosku odszkodowawczego. Premier zapowiedział, że nie podejmie decyzji o rozmowach na temat ugody bez konsultacji z partiami politycznymi, które "przymierzają się do objęcia rządów".

    Trybunał arbitrażowy uznał w czwartek, że polski rząd blokując holenderskiemu Eureko przejęcie kontroli nad PZU naruszył warunki umowy o wzajemnej ochronie inwestycji pomiędzy oboma krajami. Eureko może obecnie zażądać odszkodowania, które może sięgnąć miliarda euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Premier: trzeba rozmawiać z Eureko o ugodzie