"Premier z Krakowa" wyborczym hasłem Rokity

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-09-2005, 15:48

"Premier z Krakowa" to wyborcze hasło Jan Rokity. Szef klubu parlamentarnego PO przedstawił je w sobotę w Krakowie podczas oficjalnej inauguracji swojej kampanii. Rokita powiedział dziennikarzom, że jeśli Platforma Obywatelska wygra wybory i zostanie premierem, zrobi wszystko, by namówić Jarosława Kaczyńskiego do objęcia stanowiska wicepremiera.

"Premier z Krakowa" to wyborcze hasło Jan Rokity. Szef klubu parlamentarnego PO przedstawił je w sobotę w Krakowie podczas oficjalnej inauguracji swojej kampanii. Rokita powiedział dziennikarzom, że jeśli Platforma Obywatelska wygra wybory i zostanie premierem, zrobi wszystko, by namówić Jarosława Kaczyńskiego do objęcia stanowiska wicepremiera.

   Rokita mówił, że wahał się przy wyborze hasła wyborczego. Do wyboru tego właśnie hasła przekonali go współpracownicy, bo podobno nigdy w wolnej Polsce "Kraków nie miał tak realnej szansy na posiadanie premiera".

   Dodał, że jeśli z woli wyborców PO wygra wybory i zostanie on premierem zrobi wszystko by "człowiek tak wybitny i tak znaczący" jak prezes PiS Jarosław Kaczyński zechciał być wicepremierem. "Będę go o to prosił i będę go do tego namawiał. Z pewnością chciałbym, ażeby nasza współpraca była współpracą wzorową i pokazała pewne standardy jak partie polityczne mogą współpracować w jednym koalicyjnym rządzie. Bardzo mi na tym zależy" - podkreślił Rokita.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane