Premier zapowiada walkę z korupcją i biurokracją

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-07-2006, 12:32

Premier Jarosław Kaczyński zapowiedział w swoim sejmowym expose walkę z dwoma polskimi patologiami - korupcją i biurokracją.

Premier Jarosław Kaczyński zapowiedział w swoim sejmowym expose walkę z dwoma polskimi patologiami - korupcją i biurokracją.

"Mitręga biurokratyczna (...) utrudnia działania w sferze gospodarczej i społecznej. Dzisiaj trudne i wymagające licznych zabiegów jest wybudowanie nawet psiej budy. (...) To musi być zmienione i będzie zmienione" - oświadczył. Zapowiedział, że odpowiednie ustawy w tej sprawie są już przygotowywane.

Za drugą - jeszcze groźniejszą - patologię uznał przestępczość i "pozostającą w jej centrum korupcję". "To jest patologia związana z wykorzystywaniem dla celów prywatnych środków publicznych, budowanie układów mafijnych wokół aparatu państwowego, przenikanie mafii do tego aparatu" - wyliczał.

"To jest ta niezwykle rozległa choroba, z którą chcieliśmy walczyć, deklarowaliśmy walkę i walczyć będziemy" - oświadczył J.Kaczyński.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier zapowiada walkę z korupcją i biurokracją