Premierzy Polski i Słowacji za dywersyfikacją

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-01-2006, 12:27

Premierzy Polski i Słowacji, Kazimierz Marcinkiewicz i Mikulasz Dzurinda, opowiedzieli się we wtorek w Bratysławie za zróżnicowaniem źródeł dostaw surowców energetycznych. Podkreślili, że jest to problem zarówno Grupy Wyszehradzkiej, jak i całej Unii Europejskiej.

Premierzy Polski i Słowacji, Kazimierz Marcinkiewicz i Mikulasz Dzurinda, opowiedzieli się we wtorek w Bratysławie za zróżnicowaniem źródeł dostaw surowców energetycznych. Podkreślili, że jest to problem zarówno Grupy Wyszehradzkiej, jak i całej Unii Europejskiej.

"Chodzi o to, jak zdywersyfikować źródła energetyczne i jak poszukiwać nowych źródeł" - powiedział słowacki premier podczas konferencji prasowej obu szefów rządów.

Dodał, że Słowacja jest zainteresowana jak najlepszą współpracą z Rosją, ale "rozsądna dywersyfikacja nie może być szkodliwa".

Polski premier podkreślił, że będą prowadzone dalsze rozmowy w sprawie energetyki, tak by jak najlepiej przygotować się do marcowego szczytu UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane