Czytasz dzięki

Prestiż w cenie

opublikowano: 12-06-2017, 22:00

Luksus sprzedaje się w Polsce coraz lepiej. Najlepsze wyniki notuje Warszawa.

W 2016 r. w naszym kraju kupiono niemal 2 tys. nieruchomości luksusowych i premium, wycenionych na minimum milion zł, a wartość tego segmentu rynku przekroczyła 3,6 mld zł — wynika z raportu „Luxury Realty Map” opracowanego przez Poland Sotheby’s International Realty. Około 72 proc. transakcji przeprowadzono w pięciu największych miastach, z czego połowa przypadła na Warszawę.

— Siłą napędową tego segmentu jest stolica, w której sprzedaje się najwięcej nieruchomości o podwyższonym standardzie i luksusowych, przy najwyższej w kraju cenie za metr kwadratowy — mówi Arkadiusz Wojciechowski, dyrektor zarządzający ds. rozwoju w Poland Sotheby’s International Realty. Warszawa jako biznesowe centrum i siedziba wielu międzynarodowych korporacji musi mieć zaplecze nieruchomościowe. Dlatego standard stołecznych domów, apartamentów i mieszkań — a zatem też ich cena — są znacznie wyższe niż w innych polskich miastach.

— Warszawskie nieruchomości kupowane są często na wynajem krótko- i długoterminowy, co przy wysokich cenach najmu daje bardzo atrakcyjną perspektywę zwrotu z inwestycji — dodaje Jolanta Matuszewska, dyrektor warszawskiego oddziału Poland Sotheby’s International Realty. Najdroższe adresy w stolicy to Wybrzeże Kościuszkowskie oraz ulice Parkowa, Sułkowicka i Twarda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane