Prezentacja szyta na miarę

Paulina Kostro
opublikowano: 02-11-2017, 22:00

Spersonalizowany pokaz biznesowego konceptu ma szansę rozbudzić zainteresowanie inwestora i daje szanse na wyróżnienie się na tle innych.

Niemal 40 proc. młodych przedsiębiorców zakładających działalność gospodarczą korzysta z finansowania zewnętrznego — wynika z raportu „Polskie startupy 2017”. Oznacza to długą kolejkę do potencjalnych aniołów biznesu, którzy często wyszukują najciekawszych pomysłów na start-up podczas tzw. pitch decków, czyli prezentacji inwestorskich. Skuteczny marketing polega na indywidualnym podejściu do klienta. Regułę personalizacji warto zastosować również w przypadku prezentacji swojego pomysłu na firmę — w końcu to nic innego jak sprzedawanie biznesowej idei.

— Zanim przystąpimy do przygotowania prezentacji, poznajmy potencjalnych inwestorów, z którymi mamy umówione spotkanie. Przeanalizujmy ich portfolio, zarówno pod kątem inwestycji zakończonych sukcesem, jak i porażką. Sprawdźmy też, jakie branże znajdują się w centrum ich zainteresowania. Warto przyjrzeć się sposobom i procesowi inwestycyjnemu przy poprzednich przedsięwzięciach, jak również powodom, dla których dany inwestor zdecydował się na sfinansowanie wybranego pomysłu— radzi Michał Wekko, prezes w punk team. Ponadto dobrym pomysłem jest prześledzenie aktywności naszego przyszłego rozmówcy w mediach społecznościowych i tradycyjnych — poznanie jego poglądów i zainteresowań. Zdobytą w ten sposób wiedzę na temat inwestora warto wykorzystać w pitch decku, konstruując prezentację szytą na miarę oczekiwań słuchacza. Warto jednak zaznaczyć, że aniołowie biznesu bardzo dużo uwagi poświęcają prognozie finansowej przedsiębiorstwa oraz zespołowi, dlatego podczas wyświetlania prezentacji to właśnie slajdy na ten temat powinny się wyróżniać i być szczególnie dopracowane.© Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu