Prezes aresztowany za sprzedaż przestępcom kodowanych telefonów

opublikowano: 16-03-2018, 13:28
aktualizacja: 16-03-2018, 13:30

FBI aresztowało Vincenta Ramosa, prezesa spółki Phantom Secure, która sprzedawała ultrazabezpieczone telefony BlackBerry. Jak się okazało, klientami byli członkowie najgroźniejszych gangów narkotykowych.

Z dokumentów sądowych wynika, że Phantom Secure zarobiło miliony dolarów na sprzedaży telefonów BlackBerry, z których usunięto kamerę i GPS oraz uniemożliwiono ich namierzenie przez Internet. Aparaty miały również na stałe włączone kodowanie wiadomości, a także można je było zdalnie „wyczyścić” w przypadku utraty przez właściciela. Klientami firmy byli członkowie m.in. grupy przestępczej Sinola Cartel. Phantom Secure sprzedawał przerobione aparaty po 2-3 tys. USD. FBI szacuje, że na świecie jest ok. 20 tys. telefonów, które wyszły z firmy.

Zobacz więcej

Nowy smartfon BlackBerry Classic

Bloomberg

Oskarżenie opiera się na zakupie kontrolowanym przeprowadzonym przez Federalne Biuro Śledcze. Sprzedając przerobione telefony Vincent Ramos miał wprost przyznać się, że trafiają one do gangów narkotykowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu