Prezes BŚ wzywa do ukrócenia skrajnego ubóstwa

opublikowano: 02-04-2013, 20:18

Prezes Banku Światowego Jim Yong Kim wezwał do zaangażowania społeczności międzynarodowej do zakończenia do 2030 r. skrajnej biedy i do poprawy jakości życia osób najbardziej zagrożonych w krajach rozwijających się, informuje Reuters.

Aby osiągnąć ten cel, Kim poinformował, że świat będzie musiał zmniejszyć liczbę osób żyjących poniżej granicy ubóstwa (którą wyliczono na 1,25 USD na dzień) do 3 procent w skali globalnej w 2030 r., i podnieść dochód per capita najbiedniejszych 40 proc. ludności we wszystkich państwach rozwijających się.we wszystkich krajach rozwijających się.

Teraz jest czas, aby zobowiązać się do wyeliminowania skrajnego ubóstwa - powiedział Kim w przemówieniu przed posiedzeniami Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, które odbędą się 19 i 20 kwietnia w Waszyngtonie.

Ekonomiści szacują, że stopa ubóstwa w krajach rozwijających się wyniosła w 2012 r. około 19 proc. co odpowiada około 1,1 mld ludzi. Oznaczałoby to spadek wskaźnika, który w 2010 r. kształtował się na poziomie 21 proc. (około 1,1 mld ludzi). Według danych Banku Światowego, stopa ubóstwa spadała o około 1 proc. w latach 1981 do 2010.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane