Prezes Danielak "je tą kurę" - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
21-10-2005, 08:08

Gratulacje! Nareszcie ktoś zaczął pozytywną akcję, która zrównoważy negatywną kampanię skierowaną przeciwko drobiarzom - komentuje Andrzej Danielak, prezes Krajowego Związku Producentów i Hodowców Drobiu na wieść o akcji "Gazety Olsztyńskiej" - "Zjedzcie tę kurę".

Gratulacje! Nareszcie ktoś zaczął pozytywną akcję, która zrównoważy negatywną kampanię skierowaną przeciwko drobiarzom - komentuje Andrzej Danielak, prezes Krajowego Związku Producentów i Hodowców Drobiu na wieść o akcji "Gazety Olsztyńskiej" - "Zjedzcie tę kurę".

Dziennik przypomina, że dziennikarze "Gazety Olsztyńskiej" postanowili zachować zdrowy rozsądek i powiedzieli "dość" zbiorowej histerii, jaka ujawniła się z powodu ptasiej grypy. Mało tego, znaleźli ludzi, którzy podzielają ich zdanie.

Region warmińsko-jest największym producentem drobiu w Polsce, co czwarta ferma mieści się na Warmii i Mazurach. Panika wywołana przez informacje o ptasiej grypie i pogłoski o niebezpieczeństwie zarażenia, już powoduje spadek sprzedaży drobiu i obniżki cen. A to oznacza klęskę hodowców i pozbawienie pracy tysięcy osób z tej branży.

- Dotąd nie znaleziono ognisk wirusa w naszym kraju. Poza tym fermy drobiu są bardzo rozproszone: hodowle znajdują się daleko od siebie, więc ryzyko zarażenia jednych ptaków od drugich jest znikome. Jesteśmy bezpieczni, choć na pewno nie wolno lekceważyć przepisów - komentuje szef drobiarzy Andrzej Danielak.

Prezes, jak podkreśla, nie zrezygnował z jedzenia drobiu. - Przecież mam fermę, opiekuję się ptakami. Wiem, że są zdrowe. Poza tym wirus ginie w wysokiej temperaturze, np. podczas gotowania lub pieczenia, a przecież nikt nie je mięsa na surowo.

Zdaniem Marcina Nowaka, siatkarza PZU AZS Olsztyn, mięso drobiowe to bardzo ważny element w diecie sportowca. - Nie zrezygnuję z jedzenia kurczaków. Są zdrowe, lekkostrawne i dostarczają sporo energii, która jest nam niezbędna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prezes Danielak "je tą kurę" - prasa