Prezes Energoaparatury nie obawia się kryzysu

ANP
28-01-2009, 00:00

Prezes jest zadowolony z wyników ubiegłego roku. Portfel na ten rok ma  już wartość 40 mln zł.

Prezes jest zadowolony z wyników ubiegłego roku. Portfel na ten rok ma już wartość 40 mln zł.

Energoaparatura, specjalizująca się w usługach inżynierskich i budowlano-montażowych, dopina tegoroczny portfel zleceń.

— Dzisiaj wartość portfela zleceń na 2009 r. oscyluje na poziomie 40 mln zł. To rezultat dobrej koniunktury z ostatnich lat obfitujących w zamierzenia inwestycyjne przedsiębiorstw. Chciałbym, aby portfel zamówień wzrósł do 50-60 mln zł — mówi Tomasz Michalik, prezes Energoaparatury.

Jednak prezes jest świadomy, że najbliższe miesiące mogą zweryfikować plany inwestycyjne przedsiębiorców, głównie z powodu problemów z finansowaniem.

Mimo to szef spółki, która dwa lata temu układała się z wierzycielami, jest optymistą. Pracuje nad znaczącymi kontraktami w energetyce i automatyce. Ostatnio informowała m.in. o wartym 9,6 mln zł kontrakcie z Grupą Lotos oraz o zleceniu od PGE Dystrybucja Łódź wartym 8,7 mln zł.

12 lutego firma opublikuje raport z IV kwartału.

— Jesteśmy zadowoleni. Rok 2008 powinniśmy zakończyć pozytywnie — mówi Tomasz Michalik.

Przypomnijmy, że wyniki ubiegłego roku obciążyły koszty niedoszłej do skutku emisji. Sięgnęły one 480 tys. zł. Po trzech kwartałach Energoaparatura miała 0,1 mln zł straty netto.

Dziś 50 proc. przychodów pochodzi z automatyki. Reszta z energetyki.

— Rok 2008 był przełomowy dla Energoaparatury. Rozszerzyliśmy ofertę spółki w zakresie usług w branży elektroenergetycznej — mówi prezes.

Największym udziałowcem Energoaparatury z pakietem 25,93 proc. akcji jest firma Jaro, produkująca surowce dla branży materiałów ogniotrwałych. Próg 5 proc. przekroczył też Leszek Rejniak (5,04 proc. akcji).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prezes Energoaparatury nie obawia się kryzysu