Prezes Grupy Azoty (na razie) zostaje

opublikowano: 27-02-2019, 14:05

Rada nadzorcza chemicznej spółki, w nowym, wyłonionym we wtorek składzie, zbierze się jutro. W jego programie posiedzenia nie ma zmian w zarządzie

Nadzwyczajne walne zgromadzenie odwołało wczoraj, w drugim dniu obrad członka rady nadzorczej Ireneusza Purgacza. Decyzja zapadła głosami skarbu państwa oraz grupy PZU (PZU SFIO Universum i OFE PZU Złota Jesień). Na to miejsce oraz na miejsce zwolnione przez Tomasza Karusewicza- przewodniczący rady w drugim dniu NWZ sam podał się do dymisji nie podając żadnej przyczyny - powołano dwie nowe osoby: Marcina Pawlickiego, radnego miasta Szczecina i Pawła Bielskiego, od lat związanego z chemiczną grupą, obecnie dyrektora Instytutu Chemii Przemysłowej im. prof. Ignacego Mościckiego. Również o ich wyborze zadecydowały głosy skarbu państwa i grupy PZU.

Wojciech Wardacki jest prezesem Grupy Azoty od grudnia 2016 r. W tym czasie kurs spółki spadł o blisko 30 proc.
Zobacz więcej

Przecena:

Wojciech Wardacki jest prezesem Grupy Azoty od grudnia 2016 r. W tym czasie kurs spółki spadł o blisko 30 proc.

Pierwsze posiedzenie rady nadzorczej Grupy Azoty w zmienionym składzie – siedmiu dotychczasowych członków i dwóch nowo powołanych - zwołano na najbliższy czwartek 28 lutego. W programie – jak wynika z informacji „PB” - nie ma punktów dotyczących zmian w zarządzie spółki. Porządek obrad nie zostanie też raczej uzupełniony o takie punkty. Oznacza to, że prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki - przynajmniej na razie - zachowa swoje stanowisko.

O tym, że jego pozycja w spółce może być poważnie zagrożona media informowały już od kilku dni. Wczorajszą rezygnację Tomasza Karusewicza interpretowano, jako ważny krok świadczący o zbliżającym się przesileniu w kierownictwie chemicznego koncernu. Były już szef rady nadzorczej, podobnie jak Wojciech Wardacki, pochodzi ze Szczecina i również jest kojarzony z Joachimem Brudziński, ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Jednak skład rady uzupełniono o kolejną osobę wywodzącą się z województwa zachodniopomorskiego, czyli o Marcina Pawlickiego, który jest PiS-owskim radnym, a do jesienie zeszłego roku był wiceprezydentem Szczecina.

e4037212-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
Newsletter autorski Bartłomieja Mayera
ZAPISZ MNIE
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
autor: Bartłomiej Mayer
Wysyłany raz w tygodniu
Bartłomiej Mayer
Autorski przegląd informacji gospodarczych z krajów Europy Środkowej: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy