Prezes JP Morgan: bitcoin to oszustwo

opublikowano: 13-09-2017, 06:06
aktualizacja: 13-09-2017, 06:07

Prezes JPMorgan Chase, Jamie Dimon powiedział, że zwolniłby każdego pracownika banku, który kupiłby bitcoina, „za głupotę”.

Dimon powiedział, że najpopularniejsza na świecie kryptowaluta „źle skończy”. Jego zdaniem, bitcoin w końcu imploduje.

Zobacz więcej

Jamie Dimon, szef JPMorgan Chase

Bloomberg

- To oszustwo – powiedział Dimon. - Gorsze niż mania tulipanowa – dodał.

Szef JP Morgan oświadczył, że gdyby któryś z traderów jego banku zaczął handlować bitcoinem „zwolniłby go w ciągu sekundy”.

- Z dwóch powodów: to wbrew naszym zasadom, a także bo byłby to głupota. Oba są równie niebezpieczne – powiedział Dimon.

Szef największego amerykańskiego banku wątpi, czy władze pozwolą bitcoinowi funkcjonować bez nadzoru państwa, szczególnie jeśli coś pójdzie źle. 

- Ktoś zostanie zabity i wówczas rząd się w to włączy – powiedział Dimon. - Widać to już w Chinach, rządy lubią kontrolować podaż pieniądza – dodał. 

Prezes JP Morgan podkreślił różnicę między bitcoinem, a będącą jego fundamentem technologią blockchain, która jego zdaniem może być użyteczna. Zaznaczył jednak, że adaptacja tej technologii przez banki nie stanie się „z dnia na dzień”.

Dimon przyznał, że pomimo swojej jednoznacznej opinii nie zdecydowałby się na grę na spadek ceny bitcoina, bo nie wiadomo jak wysoko ona dojdzie zanim się załamie.

Dimon ujawnił, że jego córka kupiła "jakieś bitcoiny".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu