Prezes Kolei Śląskich zrezygnował ze stanowiska

  • PAP
opublikowano: 22-05-2019, 17:06

Wojciech Dinges złożył w środę rezygnację z funkcji prezesa Kolei Śląskich (KŚ), poinformowała rzeczniczka spółki Magdalena Iwańska. „Mam poczucie, że moja misja dobiegła końca”, napisał w oświadczeniu Dinges, który kierował KŚ od 2015 r.

Ustępujący prezes podkreślił, że pozostawia spółkę w bardzo dobrej kondycji i w ciągu 3,5 roku pracy udało mu się zrealizować zadania zaplanowane na 5 lat.

„Najbardziej jestem dumny z zakończenia wymiany taboru na nowy, z tego, że udało się zorganizować główne zadania techniczne i administracyjne Spółki w nowej katowickiej siedzibie. Przede wszystkim jestem jednak dumny z tego, że wydajną pracą całej załogi zachęciliśmy znaczną liczbę pasażerów do powrotu na kolej (17 mln osób w ub. roku)” - oświadczył Dinges.

Jak zapewnił, KŚ działają sprawnie, pozostali członkowie spółki pozostają na swoich stanowiskach i jego rezygnacja nie powinna wpłynąć na bieżące funkcjonowanie ani na jakość usług świadczonych przez tego regionalnego przewoźnika.

Do czasu wyłonienia nowego prezesa spółką będzie kierować wiceprezes ds. finansowych Renata Szczygieł.

Wojciech Dinges objął stanowisko prezesa Kolei Śląskich w 2015 roku. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej (kierunek elektronika), Szkoły Głównej Handlowej (zarządzenie przedsiębiorstwem w warunkach Unii Europejskiej) oraz Coventry University (Executive MBA International Business).

Z branżą transportu był związany od 1993 roku. Wiedzę i doświadczenie zdobywał, m.in. w takich firmach jak Bombardier Transportation ZWUS Polska, CTL Rail oraz House of Solutions International. Realizował też projekty zawodowe dla wielu innych firm z tej branży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane