Prezes Marvipolu umacnia sojusz z Włochami

opublikowano: 16-10-2019, 22:00

Spółka Mariusza Książka chce połączyć siły z firmą DeA Capital, inwestującą na europejskim rynku nieruchomości.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafił wniosek o utworzenie wspólnego przedsiębiorstwa przez MK Holding — spółkę kontrolowaną przez Mariusza Książka, głównego akcjonariusza i prezesa Marvipolu Development — oraz DeA Capital Partecipazioni (DeA) specjalizującą się w inwestycjachna rynku nieruchomości, należącą do grupy De Agostini.

Celem aliansu jest świadczenie „kompleksowych usług doradczych związanych z asset managementem w sektorze nieruchomości”— wynika z informacji opublikowanych na stronie urzędu.

Wniosek czeka na decyzję UOKiK. Z informacji przekazanych przez włoskiego partnera wynika, że DeA Capital Real Estate Poland będzie w 50 proc. własnością grupy kapitałowej DeA, a w pozostałych 50 proc. — MK Holdingu. Włosi są już obecni na rynku francuskim, hiszpańskimi portugalskim, ekspansja w Polsce jest kolejnym krokiem.

— Niewykluczone, że Marvipol Development w przyszłości będzie współpracował z DeA Capital, np. w zakresie wspólnej realizacji lub sprzedaży inwestycji nieruchomościowych z którymś z funduszy inwestycyjnych — poinformował deweloper.

We wrześniu 2019 r. obie firmy zawarły porozumienie ustalające ramowe warunki ewentualnej współpracy, o czym Marvipol poinformował w raporcie bieżącym.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu