Prezes Millennium bcp wyklucza dalsze przejęcia

opublikowano: 30-11-2018, 09:55

Miguel Maya wykluczył dalsze przejęcia po tym jak polski Bank Millennium w listopadzie kupił Euro Banku, donosi Reuters.

Bank Millennium ogłosił 5 listopada odkupienie od Societe Generale Euro Banku za 1,83 mld zł. Informował jednocześnie, że spodziewa się dalszej konsolidacji polskiego rynku. Jednak Miguel Maya, prezes portugalskiego Millennium bcp powiedział w czwartek, że jego bank nie chce kolejnych przejęć. Tłumaczył, że uzasadnieniem transakcji w Polsce było zdobycie klientów w konkretnych częściach kraju, a nie jedynie zwiększenie wielkości.

- Rozmiar i konsolidacja to dwa słowa wykreślone z mojego notatnika. Żadne z nich nie jest priorytetem Millennium bcp – powiedział Maya podczas konferencji branżowej. – Zwiększenie skuteczności i rentowności to dwie najważniejsze sprawy – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu