Prezes PKO BP: Nikt nie naciskał na wypłatę dywidendy

PIN
opublikowano: 10-06-2009, 09:33

Nikt nie naciskał na wypłatę dywidendy, w  pełni się pod tą decyzją podpisuję - powiedział w radiu PiN prezes PKO BP, Jerzy Pruski. Jak dodał, współczynnik wypłacalności banku po wypłacie dywidendy nie pogorszy się, a w kasie banku będzie wystarczająco dużo pieniędzy, by  prowadzic akcję kredytową na niezmienionym poziomie.

Dwa w jednym: podzielenie się z akcjonariuszami ubiegłorocznym zyskiem i podwyższenie kapitałów banku przez nową emisję - proponuje zarząd PKO BP.

Pomysł wypłaty dywidendy nie podoba się nadzorowi bankowemu, analitykom ani szefowi banku centralnego, bo ich zdaniem w czasach trudnych dla banków powinny one mieć jak największą finansową poduszkę. Budżet jest jednak w potrzebie, a głównym udziałowcem banku PKO BP jest państwo.

Stąd natychmiast pojawiły sie głosy, że to minister finansów jest autorem pomysłu wypłaty sowitej dywidendy.

"Nie ma mowy o jakichkolwiek naciskach na zarząd banku, którym kieruję" - powiedział w Radiu PIN Jerzy Pruski, szef PKO BP.

Materiał został przygotowany przez Prezes PKO BP: Nikt nie naciskał na wypłatę dywidendyPrezes PKO BP: Nikt nie naciskał na wypłatę dywidendy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PIN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dywidendy / Prezes PKO BP: Nikt nie naciskał na wypłatę dywidendy