Prezes Ryanair nie chce nowego pięcioletniego kontraktu

opublikowano: 20-09-2018, 13:30

Michael O'Leary, prezes Ryanair został ponownie wybrany na stanowisko przez akcjonariuszy. Zadeklarował jednak, że woli przedłużyć kontrakt ze spółką o rok niż o kolejne pięć lat, donosi Reuters.

O’Leary, który kieruje największą europejską tanią linią lotniczą od 1994 roku tłumaczy, że „ze względu na wiek” wolałby nie zawierać nowego pięcioletniego kontraktu z Ryanair, ale „w pewnym momencie” ewentualnie podpisać roczny z możliwością przedłużenia. 

Michael O’Leary
Zobacz więcej

Michael O’Leary Bloomberg

Obecny kontrakt 57-letniego menedżera wygasa we wrześniu 2019 roku, przypomina Reuters.

O’Leary, który z powodu niekonwencjonalnych zachowań stał się „twarzą” Ryanaira, ostatnio borykał się z problemami wynikającymi ze wzrostu cen paliw, ale głównie z żądań uzyskania reprezentacji związkowej przez pracowników spółki. Przez walnym, które zdecydowało o tym, że O’Leary nadal będzie prezesem, a David Bonderman szefem rady dyrektorów, Balpa, organizacja brytyjskich pilotów apelowała do akcjonariuszy, aby nie wybierano ich ponownie z powodu „dysfunkcjonalności” obu w relacjach z pracownikami. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu