Prezes Sfinksa apeluje o ratowanie spółki

DI
opublikowano: 20-02-2009, 15:15

Poniżej publikujemy w całości list otwarty, jaki napisał do Tomasza Morawskiego oraz spółki AmRest Jacek Trybuchowski – prezes Sfinksa.

"List otwarty do Pana Tomasza Morawskiego oraz Spółki AmRest

Szanowni Państwo!

Wydarzenia ostatnich miesięcy oraz gorąca atmosfera wokół Spółki Sfinks z pewnością nie wpłynęły dodatnio na kondycję Spółki oraz jej reputację.

Wychodząc z założenia, że dla obu zainteresowanych Stron najważniejszym priorytetem jest dobro Spółki chciałem zaproponować rozwiązanie, które jest korzystne dla przyszłości Spółki Sfinks. 

W obecnej sytuacji priorytetem jest ratowanie Spółki i zapewnienie jej funkcjonowania w najbliższych miesiącach. Wierzę, że Spółka Sfinks ma potencjał by w kolejnych latach rozwijać się dynamicznie na rynku restauracyjnym.

Zakładając istnienie dobrej woli kluczowych Stron (Pana Tomasza Morawskiego oraz AmRestu) proponuję wstrzymanie się od polemik szkodliwych dla Spółki Sfinks i połączenie sił wynikających z bogatego  doświadczenia, wiedzy i zasobów obu Stron w celu zapewnienia jej przetrwania.

Jestem przekonany, że koalicyjne działanie pozwoli nam na:

1. wzmocnienie pozycji Spółki Sfinks w segmencie  restauracyjnym „Casual Dining”  w ciągu najbliższych 2-3 lat oraz na znaczącą poprawę zyskowności Spółki

2. rozpoczęcie działań naprawczych według przygotowanego wspólnie planu 

3. przeznaczenie zdecydowanej większości wypracowanych zysków na dalszych rozwój Spółki Sfinks

4. zdobycie przez Spółkę w perspektywie najbliższych kilku lat pozycji lidera w kategorii „casual dining” oraz generowanie stabilnego poziomu zysków

5. zawarcie przez obie Strony porozumienia precyzującego obopólne zainteresowanie Stron rozwojem Spółki Sfinks i uwzględniającego możliwość opcji kupna/sprzedaży udziałów w celu zachowania równowagi oraz spokojnego odbudowania wartości Spółki

6.  pozostawienie zarządzania operacyjnego w obecnej formie, a więc  w gestii obecnego Zarządu Spółki z założeniem przygotowywania regularnych raportów kwartalnych i raportów ze spotkań             z Radą Nadzorczą celem zapewnienia obu Stronom równego dostępu do informacji o stanie Spółki i jej wynikach finansowych

7. wspólne określenie składu Rady Nadzorczej Spółki satysfakcjonującego obie Strony

8.  udzielenie Spółce pożyczki przez obie Strony lub jej dokapitalizowanie w celu regulacji bieżących zobowiązań

Jestem przekonany, że założenia sformułowanej przeze mnie propozycji, pomimo ewentualnych niedociągnięć, są  proste oraz klarowne dla obu Stron. Szczegóły mojej propozycji zostały przekazane do wiadomości obu Stron.

Wierzę, że nie jest jeszcze za późno by pomimo wydarzeń ostatnich miesięcy i tygodni dojść do porozumienia, które ustabilizowałoby sytuację Spółki.

Chciałbym podkreślić, że bazując na dotychczasowych rozmowach oraz moim doświadczeniu jestem przeświadczony o mojej umiejętności zachowania pozycji koncyliacyjnej pomiędzy obiema Stronami, gdyż dobro Spółki Sfinks jest moim najwyższym priorytetem.

Z wyrazami szacunku, Jacek Trybuchowski – Prezes Zarządu Spółki Sfinks"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prezes Sfinksa apeluje o ratowanie spółki