Prezes UKE przedłużył do 9 stycznia 2015 r. termin konsultacji na multiplex 8

ISBNews
opublikowano: 18-12-2014, 12:32

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) Magdalena Gaj przedłużyła do 9 stycznia 2015 r. termin składania stanowisk w postępowaniu konsultacyjnym na telewizyjny multiplex 8. (MUX 8), podał Urząd.

"Postępowanie konsultacyjne dotyczące konkursu na rezerwację częstotliwości multiplexu 8 rozpoczęło się w dniu 20 listopada 2014 r. Obwieszczenie Prezesa UKE zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Urzędu Komunikacji Elektronicznej z 2014 r. pod pozycją nr 74" - czytamy w komunikacie.

W październiku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przesłała do UKE uchwałę określającą warunki uczestnictwa w konkursie na rezerwację częstotliwości w ósmym multipleksie. Rada zdecydowała, że na tej platformie znajdą się 3 kanały Telewizji Polskiej (TVP) w standardowej rozdzielczości lub 1 kanał HD i 1 standardowy oraz 4 kanały w standardowej rozdzielczości, na których rozpowszechnianie KRRiT udzieli koncesji.

Sygnał analogowy został w Polsce całkowicie zastąpiony przez cyfrowy (co oznacza wyłączenie nadajników analogowych) 23 lipca 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu