Prezes Volkswagena zeznawał w USA

opublikowano: 08-05-2018, 12:13
aktualizacja: 08-05-2018, 12:17

Prezes Herbert Diess był w maju w USA aby zeznawać w sprawie manipulacji pomiarem emisji spalin w autach Volkswagena z silnikami diesla, informuje Reuters powołując się na doniesienia niemieckiego dziennika Bild.

Diess został prezesem największego niemieckiego koncernu motoryzacyjnego w kwietniu. W USA miał spotkać się z przedstawicielami Departamentu Sprawiedliwości i FBI, twierdzi Bild.

Herbert Diess
Zobacz więcej

Herbert Diess fot. Bloomberg

W ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja, że władze USA wniosły oskarżenia kryminalne wobec byłego prezesa Volkswagena Martina Winterkorna zarzucając mu spiskowanie mające na celu ukrycie manipulacji pomiarem emisji spalin w autach z silnikami diesla.

Agencja Bloomberg twierdzi, że Diess otrzymał od władz USA rzadko wydawaną gwarancję „swobodnego przejazdu”. Miał w ten sposób zyskać pewność, że nie zostanie aresztowany w związku z dochodzeniem dotyczącym „dieselgate”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu