Prezes zostaje w Poczcie Polskiej

opublikowano: 07-05-2019, 22:00

Okres niepewności w Poczcie Polskiej właśnie się zakończył. Rada nadzorcza państwowego operatora, który zatrudnia ponad 80 tys. osób, wybrała w tym tygodniu członków zarządu.

Na szczycie zmian nie ma, ale połowa menedżerów się zmieni. Prezesem państwowego operatora pozostanie kierujący nim od 2016 r. Przemysław Sypniewski (na zdjęciu), który według naszych informacji miał tylko jednego kontrkandydata. Stanowiska zachowają również Grzegorz Kurdziel, odpowiadający za sprzedaż, i Paweł Przychodzeń, wiceprezes ds. logistyki. Poczta będzie miała natomiast nowych wiceprezesów ds. rozwoju oraz finansów. Tym pierwszym zostanie Tomasz Janka, który zdobywał doświadczenie m.in. w firmach konsultingowych i bankach, a ostatnio był dyrektorem Rządowego Centrum Monitorowania Projektów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szefem finansów będzie natomiast Tomasz Cicirko, profesor SGH, który z Pocztą Polską jest związany od prawie ośmiu lat, a od 2014 r. jest dyrektorem zarządzającym pionu finansów i dyrektorem biura kontrolingu. Zastąpi on Tomasza Dąbrowskiego. Wiceprezesem przestanie być również Wiesław Włodek, związany z państwowym operatorem od 2003 r. Do zmiany dojdzie też na stanowisku członka zarządu wybieranego przez pracowników. W głosowaniu wygrał Andrzej Bodziony, dyrektor regionu krakowskiego Poczty Polskiej, który w poprzedniej kadencji samorządowej był członkiem rady miasta w Nowym Sączu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zastąpi na tym stanowisku Iwonę Ziomek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy