Prezydenci w Budapeszcie o Afryce, gospodarce i UE

PAP
opublikowano: 09-04-2011, 13:27

O sytuacji w Afryce Północnej, stabilnym sąsiedztwie i sytuacji ekonomicznej w Portugalii rozmawiali w sobotę w  Budapeszcie prezydenci Grupy Arraiolos, do której należą przywódcy Austrii, Finlandii, Niemiec, Łotwy, Polski, Portugalii, Węgier i Włoch.

Prezydent Polski Bronisław Komorowski zaznaczył na konferencji po spotkaniu, że jest jedna polityka sąsiedztwa w Unii Europejskiej, która obejmuje zarówno kraje Afryki Północnej, jak i kraje Europy Wschodniej.

Zapewniał, ze Polska w ramach swej prezydencji w Radzie UE będzie podtrzymywać znaczenie Partnerstwa Wschodniego i wspierać pogłębienie integracji europejskiej przez określenie wspólnej unijnej polityki zagranicznej.

Prezydent Portugalii Anibal Cavaco Silva zapewniał, że jego kraj, który niedawno z powodu kryzysu i zadłużenia wystąpił do UE o pomoc, poradzi sobie z kryzysem ekonomicznym.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane