Prezydent: Jan Paweł II wielkim apostołem pojednania

Polska Agencja Prasowa SA
03-04-2005, 00:34

Jan Paweł II był wielkim apostołem pojednania - powiedział prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jak dodał, Ojciec Święty walnie przyczynił się do obalenia "żelaznej kurtyny" i rozszerzenia UE, przez co pomógł wielu krajom odbudować ścieżki współpracy, a ich obywatelom odzyskać suwerenne prawa i poczucie godności.

Jan Paweł II był wielkim apostołem pojednania - powiedział prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jak dodał, Ojciec Święty walnie przyczynił się do obalenia "żelaznej kurtyny" i rozszerzenia UE, przez co pomógł wielu krajom odbudować ścieżki współpracy, a ich obywatelom odzyskać suwerenne prawa i poczucie godności.

 Powtórzył też swoje słowa, którymi zwrócił się do papieża Jana Pawła II na Placu św. Piotra podczas uroczystości poświęconej 25. rocznicy jego pontyfikatu.

"I oto świat, Europa, Polska odmieniły się nie do poznania. Nie dokonałoby się to bez Karola Wojtyły, bez Jana Pawła II, bez papieża-Polaka, bez papieża-Słowianina i Europejczyka, bez jego siły i wiary, bez niemilknącego wezwania: +Nie lękajcie się w imię poszanowania praw człowieka, w imię wolności, równości, braterstwa, w imię międzyludzkiej solidarności. Otwórzcie drzwi Chrystusowi+" - powiedział prezydent.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prezydent: Jan Paweł II wielkim apostołem pojednania