Prezydent przełożył spotkanie z PiS na inny termin

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-01-2006, 18:41

Zapowiadane na poniedziałek spotkanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z przedstawicielami klubu parlamentarnego PiS zostało przełożone. "PiS czeka na efekty innego planowanego na ten dzień spotkania: wiceprezesa ugrupowania i ministra w Kancelarii Premiera Adama Lipińskiego z sekretarzem generalnym PO Grzegorzem Schetyną" - powiedział PAP rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Bielan.

Zapowiadane na poniedziałek spotkanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z przedstawicielami klubu parlamentarnego PiS zostało przełożone. "PiS czeka na efekty innego planowanego na ten dzień spotkania: wiceprezesa ugrupowania i ministra w Kancelarii Premiera Adama Lipińskiego z sekretarzem generalnym PO Grzegorzem Schetyną" - powiedział PAP rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Bielan.

O zamiarze spotkania prezydenta z klubem PiS powiedział w ubiegłym tygodniu sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński. 

Do spotkania Lipiński-Schetyna miało - według sobotniej zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczynskiego - dojść w niedzielę. Zostało jednak odwołane przez obu polityków, bo - jak wyjaśnił Schetyna - miało to być nieoficjalne spotkanie, a "zrobiła się z tego wielka polityka, rozmowy w sprawie tworzenia koalicji".

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej J. Kaczyński powiedział, że "po tej rozmowie (Schetyny z Lipińskim - PAP) na pewno będziemy wiedzieli dużo więcej". Jak ocenił, "generalnie będzie to rozmowa o perspektywach koalicji".

Na razie nie wiadomo, o której miałoby się rozpocząć to spotkanie. Schetyna, wchodząc w poniedziałek po południu na posiedzenie zarządu krajowego partii, zapytany o to, powiedział: "Czekam na telefon od Adama (Lipińskiego - PAP)".

W ubiegły czwartek prezydent rozpoczął konsultacje z partiami politycznymi, dotyczące sytuacji w Sejmie związanej z uchwalaniem budżetu i współdziałaniem ugrupowań parlamentarnych. Dotychczas Lech Kaczyński rozmawiał z liderami PiS, PSL, LPR, SLD oraz dwukrotnie z szefem PO Donaldem Tuskiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Prezydent przełożył spotkanie z PiS na inny termin