PricewaterhouseCoopers stawia na Katowice

MB
opublikowano: 09-04-2010, 00:00

Firma konsultingowa zatrudni 250 osób w stolicy Śląska. O mieście będzie się mówić.

Firma konsultingowa zatrudni 250 osób w stolicy Śląska. O mieście będzie się mówić.

PricewaterhouseCoopers (PwC), międzynarodowa firma, która doradza innym, gdzie lokować inwestycje, sama wybrała Polskę, a dokładniej Katowice. O tym, że otworzyła tu centrum usług, "PB" informował w lutym. Centrum ma wspierać działalność audytorską PwC w Europie Środkowej i Wschodniej. Katowicki ośrodek funkcjonuje od grudnia 2009 r. i zatrudnia 50 specjalistów, a w najbliższych latach powiększy się do 250 osób.

— To jest przełom. W świat idzie informacja dla innych: warto inwestować w Katowicach. Z pracownikami PwC mamy dobre relacje od lat, a ich decyzja jest oparta na wieloletnich obserwacjach rynku i analizach. Spodziewam się też, że centrum przyciągnie do pracy wiele osób z zagranicy — komentuje Piotr Uszok, prezydent Katowic.

Polska została wybrana ze względu na relatywnie dobrą sytuację gospodarczą w 2009 r. oraz perspektywy rozwojowe oferowane przez nasz rynek w nadchodzących latach.

— Jesteśmy przekonani, że Polska oferuje olbrzymie szanse rozwoju dla firm usługowych, co zawdzięcza m.in. wysokiej jakości kapitału ludzkiego. Oprócz regionu Katowic głównym beneficjentem inwestycji będą klienci z polskiego rynku, ponieważ to właśnie Polska będzie głównym obszarem wspieranym przez centrum — mówi Paweł Pepliński, partner zarządzający działem audytu w Polsce.

— W ostatnim czasie staliśmy się prawdziwym centrum usług i outsourcingu dla całej Europy. Obecnie prowadzimy 132 projekty, to o ponad 50 więcej niż o tej samej porze rok temu. Ponad jedna czwarta projektów dotyczy sektora nowoczesnych usług. Wielu z tych potencjalnych inwestorów przyznaje, że jeszcze kilka miesięcy temu nie brali pod uwagę naszego kraju jako miejsca swojej inwestycji — podkreśla Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Katowice, które w raporcie Colliers International znalazły się w piątce miast bardzo atrakcyjnych dla sektora usług, są przygotowane na kolejne inwestycje tego typu. Na koniec 2009 r. w mieście dostępne było 213,4 tys. mkw. powierzchni biurowej, do końca tego roku ma to być 260,1 tys. mkw.

PwC to kolejna firma konsultingowa, która wybrała stolicę Śląska. Jest tu już Capgemini z dwoma biurami zatrudniającymi ponad 1 tys. osób czy Steria, która zatrudnia 180 osób. Obie firmy planują dalszy rozwój.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu