Procter rozbuduje fabrykę

MG
opublikowano: 19-01-2007, 00:00

Amerykański koncern, który zbuduje nową halę na warszawskim Targówku, rozkręci mocniej produkcję pieluszek.

Amerykański koncern, który zbuduje nową halę na warszawskim Targówku, rozkręci mocniej produkcję pieluszek.

Pod koniec ubiegłego roku firma Procter & Gamble Operations Polska (P&G) otrzymała zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Strefą został objęty zakład P&G na Targówku w Warszawie, który zostanie rozbudowany.

— Powstanie hala o powierzchni 16 tys. mkw. Ogłosiliśmy już przetarg na jej wykonanie — mówi Małgorzata Mejer, dyrektor ds. public relations w polskim oddziale P&G.

W zezwoleniu na działalność firma zobowiązała się zainwestować do końca 2009 r. 152,4 mln zł. Oprócz rozbudowy zakładu firma zmodernizuje linie technologiczne. Minimalne zatrudnienie w strefie wyniesie 400 osób. Chodzi o 300 obecnych pracowników P&G, których firma będzie zatrudniać przez co najmniej pięć lat, oraz o minimum 100 nowych, którzy zostaną przyjęci do końca 2009 r.

Wiadomo już, po co koncern się rozbudowuje.

— Inwestycja ma na celu zwiększenie produkcji pieluszek jednorazowych dla dzieci. Polski zakład produkuje na rynek krajowy i do 30 innych krajów — mówi Małgorzata Mejer.

Produkcja zwiększy się o blisko 30 proc., a eksport może trafić nawet do 40 krajów.

Fabryka na Targówku o powierzchni 60 tys. mkw., będąca częścią wartej 190 mln USD inwestycji P&G w Polsce, działa od 1994 r. W 2000 r. koncern ogłosił jej rozbudowę jako regionalnego producenta pieluszek Pampers. W 2005 r. P&G połączyło się z Gillette i zatrudnienie koncernu wynosi ponad 2 tys. osób, a wartość inwestycji przekroczy 300 mln USD. Do produktów P&G należą m.in.: proszki, szampony, pasty do zębów, podpaski i chipsy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MG

Polecane