Producenci IT mieli powody do radości

Przemek Barankiewicz
24-01-2002, 00:00

W środę poprawa nastrojów graczy na amerykańskich giełdach ograniczyła się jedynie do Nasdaq. Po kilku słabszych sesjach powrócił popyt na producentów chipów i oprogramowania. Inwestorzy cały czas analizują opublikowane już wyniki kwartalne spółek i czekają na kolejne.

Do najsłabszych spółek z indeksu DJIA należał Boeing, który obniżył prognozy sprzedaży na ten i kolejny rok. Drożały papiery koncernu paliwowego Exxon Mobil, który informował w środę o niemal 50 proc. spadku zysku w IV kwartale.

Rosły kursy spółek związanych z półprzewodnikami. Novellus zapowiedział wzrost zamówień w obecnym kwartale, co zaowocowało kilkuprocentowymi zwyżkami także papierów Intela, AMD i Applied Materials. Dobre wyniki i prognozy niemieckiego SAP oraz amerykańskich spółek Mercury Interactive i Computer Associates International spotęgowały popyt na producentów oprogramowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Producenci IT mieli powody do radości