Producenci szampana spodziewają się rekordowej sprzedaży

opublikowano: 20-12-2021, 18:01

Producenci szampana oczekują, że bieżący rok w ich branży okaże się rekordowy pod względem sprzedaży, pisze Reuters.

Oczekuje się, że wpływy ze sprzedaży szampana w 2021 roku osiągną łączną wartość 5,5 mld EUR. To o 500 mln EUR więcej niż w 2019 roku, czyli w ostatnim roku przed pandemią. Przedstawiciele branżowych stowarzyszeń sugerują, że wzmożony popyt w 2021 roku jest spowodowany zniesieniem obostrzeń i ponownym otwarcie lokali gastronomicznych.

Wzmożony popyt i zakłócenia w łańcuchach dostaw mogą spowodować, że nie wszyscy będą mieć okazję skosztować musującego wina w okresie świątecznym i noworocznym. Według danych firmy Nielsen, niedobory we francuskich supermarketach można było zaobserwować już na początku listopada.

Ekonomiści obawiają się, że koronawirus w wariancie Omikron może spowodować ponowne wstrzymanie aktywności. Problem może być szczególnie odczuwalny w Europie, ponieważ niektóre rządy zdecydowały się już na ponowne wprowadzenie lockdownów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane