Producent białka z owadów ma 26,1 mln zł na fabrykę

opublikowano: 19-07-2021, 15:34

40 inwestorów kupiło w subskrypcji prywatnej akcje HiProMine. W najbliższych miesiącach spółka wejdzie na NewConnect.

HiProMine, producent białka i tłuszczu z przemysłowej hodowli owadów z Robakowa pod Poznaniem, zdobył na rozwój 26,1 mln zł. Wyemitował w ramach subskrypcji prywatnej 130,5 tys. akcji serii K stanowiących 32 proc. kapitału zakładowego, które po cenie 200 zł objęło 40 inwestorów. W najbliższych miesiącach spółka zamierza wprowadzić wszystkie akcje na NewConnect.

- To największa emisja w historii spółek zmierzających na rynek NewConnect. Transakcja dowodzi, że inwestorzy pozytywnie zweryfikowali spółkę, jej dotychczasowe osiągnięcia, wizję oraz strategię dalszego rozwoju - komentuje prof. Damian Józefiak, prezes zarządu, pomysłodawca i współzałożyciel HiProMine.

Kierunek: duży parkiet
Kierunek: duży parkiet
- Miejsce takich spółek jak HiProMine jest na giełdzie. W pierwszej kolejności na małym parkiecie, a w przyszłości, czego nie wykluczamy, na rynku regulowanym - mówi Damian Józefiak, prezes HiProMine.
Wojciech Robakowski

Firma, która dziś jest dostawcą producentów karm dla zwierząt, hodowców ryb oraz wytwórców nawozów, przeznaczy pieniądze na zakład produkcyjny. Dzięki inwestycji chce wejść na rynek pasz. Niedawno spółka poinformowała, że zamierza też dostarczać tłuszcze firmom farmaceutycznym i kosmetycznym.

Koszt budowy zakładu to kilkadziesiąt milionów złotych. Poza pieniędzmi z emisji, ma on zostać sfinansowany z oferty publicznej i kredytu inwestycyjnego. Inwestorem spółki jest m.in. Fidiasz FIZ, fundusz inwestycyjny Krzysztofa Domareckiego, założyciela Seleny, który jest szefem rady nadzorczej HiProMine.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane