Producent FarmVille ma nowego szefa

OSZ, Bloomberg
opublikowano: 02-07-2013, 12:11

Zynga, producent znanych gier na portale społecznościowe zatrudnił Dona Mattricka, który wcześniej dbał o dział rozrywki w koncernie Microsoft i był odpowiedzialny m.in. za rozwój konsoli Xbox.

Mattrick zastąpi Marka Pincusa, założyciela Zyngi i dotychczasowego prezesa, który pozostanie jednak szefem rady nadzorczej i będzie sprawował także funkcję dyrektora produktu.  

Zobacz więcej

FOT. Bloomberg

Nowy szef ma poprowadzić producenta takich hitów jak FarmVille i Mafia Wars w rywalizacji z nowymi firmami, które szturmem wdzierają się na rynek gier dedykowanych na portale społecznościowe. Zadaniem Mattricka będzie także znalezienie wpływów poza produkcją gier na portal Facebook. 

Na byłego menedżera Microsoftu czeka sporo wyzwań. Zynga poinformowała w zeszłym miesiącu, że pozbędzie się 520 etatów, czyli około 18 proc. załogi oraz zamknie niektóre biura z powodu rozczarowujących wyników.  

Akcje producenta gier poszybowały na wieść o zatrudnieniu nowego prezesa i zyskiwały w Nowy Jorku nawet ponad 10 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Producent FarmVille ma nowego szefa