Producent gier zaniżył dochód, ale podatku nie zapłaci

opublikowano: 22-10-2019, 06:52

Urząd celno-skarbowy stwierdził, że w 2013 r. CI Games, producent gier, zaniżył podstawę opodatkowania. Podatku jednak nie zapłaci, bo notował straty.

W pierwszym półroczu UCS wszczął kontrolę skarbową w spółce, w wyniku której stwierdzono nieprawidłowe ujęcie przychodów i kosztów związanych z rozliczeniem transakcji znakowych: Urząd uznał, że CI Games zaniżył dochód o 7,01 mln zł. 

Marek Tymiński, prezes CI Games
Zobacz więcej

Marek Tymiński, prezes CI Games Fot. MW

Spółka złoży korektę deklaracji CIT-8. Nie spowoduje to powstania dodatkowego zobowiązania podatkowego, ponieważ zostaną rozliczone straty z lat ubiegłych.

W wyniku tej Decyzji Spółka złoży również korektę deklaracji CIT-8 za lata 2014-2017 dotyczącej ujęcia transakcji znakowych. Następstwem tych korekt będzie zobowiązanie podatkowe za rok 2017 w wysokości 450 tys. zł kwoty głównej plus odsetki.

Zgodnie ze standardem MSR12 "Podatek dochodowy" spółka planuje nieujmowanie aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego w części dotyczącej nierozliczonych strat podatkowych za lata 2014-2017 powstałych w wyniku transakcji znakowych. Spółka zamierza pomniejszyć aktywo z tytułu podatku odroczonego o kwotę 12,5 mln zł.

Ta kwota obniży wynik  netto spółki. 

1cae78be-dad3-11e9-8a34-2a2ae2dbcce4
Polityka gospodarcza
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE
Polityka gospodarcza
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy