Producent płyt wchodzi na parkiet

opublikowano: 26-02-2015, 00:00

NewConnect

Takiego wejścia na NewConnect nie było od ponad półtora roku. W czwartek na małym parkiecie po raz pierwszy notowane będą akcje spółki Gekoplast z portfela fundusz Capital Partners, która przed debiutem przeprowadziła ofertę publiczną. Ostatnim debiutantem na małym parkiecie, który nie ograniczył się do oferty prywatnej, był Photon Energy w połowie 2013 r.

Gekoplast to producent płyt komórkowych z polipropylenu, jeden z europejskich liderów tego segmentu rynku. Około połowy jego produkcji trafia na eksport. Spółka w ubiegłym roku miała 76,3 mln zł przychodów, jej EBITDA sięgnęła 7,6 mln zł, a czysty zysk 4,1 mln zł. W tym roku, według prognoz, przy przychodach rzędu 90,5 mln zł zyski mają skoczyć o połowę. W przyszłym roku spółka chce przenieść się z małego na duży parkiet warszawskiej giełdy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu