Profi Credit pożyczy 5 tys. zł

SW
opublikowano: 16-03-2012, 00:00

Pożyczka dla przedsiębiorców indywidualnych to pierwszy z czterech produktów, które zaoferuje firmom Profi Credit.

W Profi Credicie, firmie udzielającej pożyczek gotówkowych, od 14 marca na gotówkę mogą liczyć także przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. To pierwszy krok zaznaczający trend zwracania się instytucji parabankowych w stronę mikroprzedsiębiorców.

— Uważamy, że ten segment nie jest należycie obsługiwany przez banki, fundusze przedsiębiorczości i inne instytucje, a ma bardzo duży potencjał. Chcielibyśmy wypełnić lukę na rynku — mówi Jarosław Chęciński, dyrektor wykonawczy Profi Creditu.

Dodaje, że potencjał rynku mikroprzedsiębiorców potwierdziły również badania instytucji z jesieni ub.r., z których wynika, że takie firmy w coraz większym stopniu będą potrzebować finansowania. Pożyczka Operacyjna w Profi Credicie jest skierowana do osób, które prowadzą działalność co najmniej 12 miesięcy. Może być przeznaczona na dowolny cel związany z aktywnością biznesową firmy. Wynosi od 1 tys. do 5 tys. zł na 12 miesięcy. Aby pożyczkę uzyskać, trzeba przedstawić oświadczenie o wysokości uzyskiwanego dochodu. Wystarczy 500 zł miesięcznie.

Pożyczka operacyjna to pierwszy z czterech produktów dla mikroprzedsiębiorstw, które pojawią się w ofercie firmy do 1 czerwca br. Profi Credit zaoferuje również pożyczkę dla start-upów, do 15 tys. zł, pożyczkę pomostową na okres od 1 do 11 miesięcy, do 24 tys. zł, oraz pożyczkę inwestycyjną. Ta ostatnia pozwoli mikrofirmom zrealizować większe projekty, na które Profi Credit pożyczy do 50 tys. zł na 4 lata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu