Profumo: Oferta przejęcia HVB zakończy się sukcesem

(Marek Druś)
opublikowano: 12-10-2005, 18:54

Oferta przejęcia HVB Group zakończy się sukcesem, mimo że Unicredito wciąż czeka na decyzje organów nadzoru w kilku krajach, powiedział prezes włoskiego banku Alessandro Profumo cytowany na internetowej stronie agencji Reuters.

Oferta przejęcia HVB Group zakończy się sukcesem, mimo że Unicredito wciąż czeka na decyzje organów nadzoru w kilku krajach, powiedział prezes włoskiego banku Alessandro Profumo cytowany na internetowej stronie agencji Reuters.

Profumo powiedział Reutersowi, że najbardziej złożone kwestie prawne związane z przejęciem HVB włoski bank musi rozwiązać w Polsce i Chorwacji, choć w obu krajach są inne tego powody. Podkreślił, że ewentualne opóźnienia nie będą miały wpływu na ogólny kształt oferty przejęcia HVB. Prezes Unicredito powiedział, że jest przekonany co do zgody polskiego nadzoru bankowego na fuzję Pekao i BPH. Jego zdaniem, wybory prezydenckie nie będą miały wpływu na tą decyzję.

MD, Reuters.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane