Prognoza Toyoty zakłada wzrost produkcji

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 16-01-2023, 11:17
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Koncern Toyota Motor oczekuje poprawy w tym roku, zakładając wzrost produkcji pojazdów do poziomu przekraczającego ten sprzed pandemii koronawirusa, informuje Bloomberg.

Akio Kon/Bloomberg

Największy japoński koncern motoryzacyjny oczekuje, że w 2023 r. wyprodukuje 10.6 mln pojazdów. Tak zakłada optymistyczna prognoza. Bardziej pesymistyczne szacunki wskazują, że dostawy mogą zmniejszyć się o 10 proc. jeśli producent będzie miał problemy z pozyskaniem odpowiedniej liczby części. Głównie chodzi o zabezpieczenie dostaw półprzewodników.

W roku 2019 poprzedzających pandemię Covid-19 Toyota wyprodukowała łącznie 9,05 mln pojazdów podczas gdy prognoza na rok podatkowy kończący się w marcu br. opiewa na 9,2 mln sztuk.

Chociaż wydawało się początkowo, że Toyocie udało się w zeszłym roku zabezpieczyć dostawy chipów, jednak i ten światowy lider miał problemy z łańcuchami dostaw zmuszając producenta do obniżenia pierwotnej prognozy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane