Prokom spada z powodu obligacji i Wirtualnej

Dariusz Karolak
23-08-2001, 12:03

WARSZAWA (Reuters) - W czwartek kurs Prokomu Software gwałtownie spadł ponieważ firma poinformowała, że zamierza przeprowadzić emisję obligacji zamiennych. Prasa donosiła też, że firma ma problemy ze sprzedażą inwestorowi strategicznemu portalu Wirtualna Polska.

O godzinie 11.53 akcje spółki wyceniano na 89,3 złotego, czyli o 6,3 procent mniej niż na środowym zamknięciu. W tym czasie WIG20 zniżkował o 0,3 procent.

"Po pierwsze negatywny wpływ na kurs może mieć środowa informacja o emisji obligacji zamiennych, ale na zniżkę bardziej wpływają pogłoski dotyczące problemów w negocjacjach na temat sprzedaży Wirtualnej Polski TPSA" - powiedział Piotr Kajczuk, analityk DM WBK.

W środę Prokom podał, że planuje 3-5-letnią niepubliczną emisję obligacji zamiennych na akcje o wartości 150-200 milionów złotych.

Czwartkowy Puls Biznesu napisał zaś, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Telekomunikacji Polskiej nie uda się prawdopodobnie kupić akcji Wirtualnej do końca sierpnia.

"Gdyby nie doszło do sprzedaży Wirtualnej, obciążyłoby to wyniki Prokomu. Natomiast emisja obligacji w dłuższej perspektywnie wpłynie pozytywnie na koszty obsługi zadłużenia" - powiedział Kajczuk.

W końcu maja TPSA podpisała porozumienie z Prokomem, na mocy którego telekom ma kupić 50 procent plus jedna akcja drugiego na rynku portalu internetowego Wirtualna Polska. Obie spółki negocjują jednak nadal w sprawie finansowych szczegółów transakcji.

W czwartek przed południem w Prokomie nie udało się uzyskać komentarza.

((Kuba Kurasz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prokom spada z powodu obligacji i Wirtualnej