Prokuratura kontynuuje przeszukania w Deutsche Banku

opublikowano: 30-11-2018, 10:41

Prokuratura z Frankfurtu poinformowała, że w piątek kontynuuje przeszukania w Deutsche Banku w związku z dochodzeniem dotyczącym prania pieniędzy, donosi Reuters.

Prokuratorzy tłumaczą, że wielka ilość materiałów spowodowała konieczność kontynuacji przeszukań.

W czwartek akcje Deutsche Banku taniały o 3,4 proc. po wiadomości, że ok. 170 policjantów, prokuratorów i inspektorów podatkowych przeszukuje sześć biur Deutsche Banku we Frankfurcie i okolicach.

Przeszukania wiążą się z oskarżeniami o udział w praniu pieniędzy. Poszukiwane są dowody wskazujące na nielegalne działania dwóch pracowników Deutsche Banku, którzy są oskarżani o pomaganie klientom w tworzeniu firm w rajach podatkowych i pranie za ich pośrednictwem pieniędzy.

Dochodzenie ruszyło po analizie m.in. “Panama Papers”, które wyciekły z firmy prawniczej w Panamie w kwietniu 2016 roku. Prokuratura ujawniła, że tylko w 2016 roku ponad 900 klientów zostało obsłużonych przez spółkę zależną Deutsche Banku na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, co wygenerowało obrót 311 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane