Prokuratura przesłucha prezydenta

PAP
opublikowano: 01-09-2007, 13:04

W "najbliższym możliwym czasie" prokuratura przesłucha prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sprawie przecieku o akcji CBA w  ministerstwie rolnictwa - poinformowała w sobotę PAP p.o. rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Marzanna Mucha- Podlewska.

Wyjaśniła, że prezydent nie był dotychczas przesłuchany, bo przebywał na urlopie. Dodała, że szczegóły przesłuchania będą jeszcze przedmiotem ustaleń.
Gdy w przeszłości zachodziła potrzeba przesłuchania prezydenta RP, prokuratorzy jeździli wykonać tę czynność do Pałacu Prezydenckiego.

"Wprost" podał, że prezydent nie widzi przeszkód, by złożyć zeznania. Śledczy chcą, by opowiedział im o przebiegu spotkania z b. szefem MSWiA Januszem Kaczmarkiem, do którego doszło 5 lipca, w przeddzień planowanej akcji CBA w resorcie rolnictwa, a na krótko przed nocną wizytą Kaczmarka w hotelu Marriott, gdzie miał się on spotkać z Ryszardem Krauzem.

Mucha-Podlewska nie skomentowała informacji przekazanej mediom przez posła Samoobrony Lecha Woszczerowicza (kolejnego gościa Krauzego w hotelu 5 lipca), że ma wezwanie z prokuratury, na które nie stawił się, bo był już dwukrotnie przesłuchiwany. Zaprzeczył on by Krauze informował go o akcji CBA.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prokuratura przesłucha prezydenta