ProService Finteco na zakupach

opublikowano: 28-03-2018, 22:00

Spółka, której inwestorem jest fundusz Oaktree, kupiła Makeitright, firmę wyspecjalizowaną w automatyzacji procesów. Będą kolejne przejęcia.

Jak zapowiedzieli, tak robią. ProService Finteco konsekwentnie buduje fintech oferujący usługi middle office oraz IT dla TFI, banków i ubezpieczycieli. Spółka, której inwestorem jest fundusz Oaktree Capital Management z sumą aktywów przekraczającą 100 mld USD, właśnie ogłosiła kolejne przejęcie. Na początku marca do grupy dołączyła firma Makeitright wyspecjalizowana w automatyzacji procesów i testowaniu systemów.

ROBOT LEPSZY OD CZŁOWIEKA:  ProService Finteco, którym kieruje Paweł Sujecki, zainwestował w spółkę wyspecjalizowaną w modnej dziś zautomatyzowanej robotyzacji procesów (RPA), która eliminuje błędy ludzkie, skraca czas procesów nawet o 90 proc., a czas testów — o 80 proc.
Zobacz więcej

ROBOT LEPSZY OD CZŁOWIEKA: ProService Finteco, którym kieruje Paweł Sujecki, zainwestował w spółkę wyspecjalizowaną w modnej dziś zautomatyzowanej robotyzacji procesów (RPA), która eliminuje błędy ludzkie, skraca czas procesów nawet o 90 proc., a czas testów — o 80 proc. Fot. ARC

— Prowadziliśmy rozmowy z licznymi inwestorami finansowymi i branżowymi w Polsce i regionie.ProService Finteco okazał się jedyną spółką, która była nas w stanie skutecznie do siebie przekonać. Ma świetny zespół, który rozumie specyfikę i potrzeby naszej organizacji — mówi Jacek Strach, prezes Makeitright. Zachwyt jest obustronny.

— To największa polska firma z tej branży oferująca usługi dedykowane dla sektora finansowego. Zatrudnia prawie 200 osób. Dzięki dostępowi do polskiego rynku bankowego Makeitright miało możliwość opracowania własnego produktu typu RPA [Robotic Process Automation — przyp. red.] i automatyzacji testów — mówi Paweł Sujecki, prezes ProService Finteco.

Jednym głosem

Partnerzy wierzą, że razem sporo zdziałają. — Myślimy o dalszym rozwoju produktów i szerszym wyjściu na rynki zagraniczne. W Polsce mamy jednych z najlepszych specjalistów w branży IT. Nadszedł czas na globalny produkt made in Poland — mówi Paweł Sujecki.

— Pracujemy nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji w obszarze modelowania procesów i automatycznego generowania botów. Rozpoczęliśmy również tworzenie własnego środowiska wytwórczego umożliwiającego skuteczną implementację botów niezależnie od stosowanych technologii informatycznych — dodaje Jacek Strach. Platforma Makeitright jest wdrażana w bankach, firmach ubezpieczeniowych oraz centrach SSC/BPO. — Wdrożenie pozwala na oszczędności sięgające 90 proc. czasu i kosztów realizacji procesów biznesowych. W przypadku testów klienci nie zawsze wierzą, że w kilka tygodni można postawić klaster np. 40 fizycznych urządzeń takich jak telefony czy tablety i uruchomić na nich testy automatyczne — mówi Jacek Strach.

Jedno za drugim

To kolejne przejęcie ProService Finteco. Jesienią ubiegłego roku firma kupiła zatrudniającą 30 osób warszawską spółkę IFAS wyspecjalizowaną w wycenie funduszy. W marcu 2017 r. nabyła 65-osobową część Bonaira, spółki IT wyspecjalizowanej w rozwiązaniach z zakresu asset management, oraz jej platformę technologiczną. Wcześniej kupiła Aspartusa, spółkę dostarczającą firmom ubezpieczeniowym oprogramowanie do obsługi produktów majątkowych, życiowych i komunikacyjnych. Oaktree Capital Management i zarządzający jego aktywami w Polsce Cornerstone Partners zapowiadały już wcześniej, że na inwestycje ProService Finteco przeznaczą kilkaset milionów euro. — Jeszcze w tym roku spodziewamy się kilku przejęć — mówi Maciej Dyjas, członek rady nadzorczej ProService Finteco i partner zarządzający Cornerstone Partners. — Przyglądamy się także spółkom zagranicznym — dodaje Jacek Levernes, członek rady nadzorczej ProService Finteco i szef inwestycji wehikułu inwestycyjnego Oaktree Capital Management i Cornerstone Partners. Dziś ProService Finteco zatrudnia prawie 800 osób w biurach w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście, Bydgoszczy, Krakowie i Lublinie. Klientami spółki są m.in. BlackRock, Skarbiec TFI, Aviva, AXA czy HSBC.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy