Prospekt PKO BP zatwierdzony

ET
opublikowano: 29-09-2009, 00:00

KNF dała zielone

KNF dała zielone

światło dla jednej

z największych emisji

akcji. Za kilka dni poznamy

szczegóły prospektu.

To będzie jedna z największych emisji w kraju. Na rynek może trafić 300 mln akcji PKO BP z zachowaniem prawa poboru. Zgoda na uplasowanie akcji już jest. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła wczoraj prospekt emisyjny. Jego zawartość poznamy 1 października, gdyż na ten dzień ustalona jest data publikacji. Z kolei dniem ustalenia praw poboru będzie 6 października.

Według wcześniejszych zapowiedzi PKO BP zamierza uzyskać z emisji co najmniej 5 mld zł. Ostateczną decyzję o wielkości emisji podejmie zarząd, natomiast cenę i termin subskrypcji określi rada nadzorcza banku. Rynek spodziewa się, że wycena będzie niższa od giełdowej. Jeśli tak się stanie, nie powinno zabraknąć chętnych do kupna akcji banku.

PKO BP to największy detalista w kraju. Prowadzi ponad 6,3 mln rachunków (łącznie z kontami obsługiwanymi przez Inteligo). W I połowie roku bank miał 1,15 mld zł skonsolidowanego zysku wobec 1,8 mld zł rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prospekt PKO BP zatwierdzony