Prosper liderem spadków, drożeją Midas i Krezus

GRA
16-04-2009, 11:32

Na plusie trzyma się jedynie indeks małych spółek sWIG80 – rośnie o 0,4 proc.

Na poranne informacje o szczegółach połączenia reagują akcje Torfarmu i Prospera. Ten pierwszy drożeje o 1,6 proc. Najwyraźniej inwestorów ucieszyła cena 5 zł, którą w wezwaniu będzie płacić za akcje Prospera. Tymczasem notowania Prospera spadają o 20 proc. (najgorszy wynik na tej sesji), dostosowując się powoli do ceny z wezwania.

Mocno drożeją akcje NFI Midas, kontrolowanego przez Romana Karkosika. Zyskują 14,5 proc. Kurs podbiła informacja podana przez dzisiejszy „Parkiet”, który donosi, że inwestor kupił telekomunikacyjny Nordisk Polska, operatora sieci CDMA. Inwestorzy przypuszczają najwyraźniej, że nowa inwestycja zostanie wniesiona do Midasa, który za pomocą zależnego Centernetu uruchamia (z opóźnieniami) usługi telefonii komórkowej. Wzrost kursu Midasa już tradycyjnie pociąga za sobą zwyżkę na NFI Krezus (jest akcjonariuszem Midasa). Krezus rośnie o 10 proc.

O kiepskiej kondycji branży odzieżowej pisze dzisiejszy „Puls Biznesu”. Gazeta donosi, że sprzedaż dystrybutorów i producentów spadła w pierwszym kwartale nawet o 30 proc. Większość odzieżowych spółek zachowuje się dziś dobrze - Vistula rośnie o 8 proc., Monnari – o 2,2 proc., a LPP – o 3 proc. tylko Redan spada o 1,7 proc.

Znów mówi się o podwyżkach w KGHM (-1,2 proc.). Przedstawiciele związków uważają bowiem, że ze względu na lepszą od spodziewanej sytuację w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku, nie istnieje już warunek zamrożenia płac.

O „mrożonkowych” planach Pamapolu (-5,4 proc.) pisze „PB”. Producent dań gotowych zamierza w ciągu dwóch lat osiągnąć udział w rynku mrożonek na poziomie 5-10 proc. Ocenia, że rynek mrożonek jest jednym z bardziej perspektywicznych segmentów rynku spożywczego i rośnie szybciej niż rynek dań gotowych.

Na nieznacznym plusie jest hotelarski Orbis, który pokazał gorsze wyniki sprzedaży niż przed rokiem. Po trzech miesiącach wyniosły 207 mln zł, podczas gdy w I kwartale 2008 było to 227 mln zł. Tanieją z kolei pokrewne Interferie (-7 proc.), choć ich prezes zapowiadał niedawno, że pierwszy kwartał był dla spółki korzystny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Prosper liderem spadków, drożeją Midas i Krezus