Provident Polska zostanie pozwany

DI
22-02-2016, 11:06

Firmy udzielające mikropożyczek chcą pozwać Providenta zarzucając mu nieuczciwą konkurencję.

- Provident wielokrotnie zlecał zamieszczanie w mediach materiałów, stylizowanych na artykuły prasowe, które dyskredytowały konkurencyjne oferty. Teksty, nie przedstawiając żadnych dowodów, sugerowały, że promocje typu „pierwsza pożyczka za darmo” posiadają ukryte koszty i mogą być niebezpieczne – informuje w komunikacie Związek Firm Pożyczkowych. 

Firmy zrzeszone w ZFP twierdzą, że publikacje wprowadzały  w błąd, wywołując wrażenie, że korzystanie z ofert pożyczkowych innych niż Providenta stwarza zagrożenie dla klienta. Według reprezentujących firmę prawników takie działanie nosi znamiona czynu nieuczciwej konkurencji.

Jarosław Ryba, prezes ZFP wyjaśnia, że sprawa może być precedensowa bo dotyczy informacji rozpowszechnianych o całym segmencie rynku a nie jednej firmie. 

– Nasze roszczenia są raczej symboliczne. Chodzi przede wszystkim o zachowanie elementarnej etyki i uczciwości w obrocie gospodarczym – dodaje.

Żądanie dotyczy przede wszystkim zaniechania publicznego podważania uczciwości flagowych produktów finansowych, które oferują działające w Internecie instytucje pożyczkowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Provident Polska zostanie pozwany