Provident wchodzi w ubezpieczenia

opublikowano: 19-06-2018, 22:00

Armia agentów Providenta przygotowuje się do sprzedaży polis. Jeszcze w tym roku ruszą w Polskę z nową ofertą, którą przygotowała AXA.

Spółka Provident Polska, będąca częścią międzynarodowej grupy International Personal Finance (IPF), specjalizuje się sprzedaży pożyczek w terenie. Zbudowała sieć 5 tys. agentów, którzy obsługują klientów z całego kraju. Teraz ponad 80 proc. tej załogi przygotowuje się do sprzedaży prostych ubezpieczeń zdrowotnych i życiowych. Formą zachęty do rozwijania nowej linii biznesowej Providenta ma być m.in. prowizja od sprzedaży.

NOWY BIZNES: Artur Zabielski, odpowiedzialny za sprzedaż i klientów w polskim Providencie, uważa, że z powodu ewolucji rynku pożyczkowego firmy muszą szukać nowych źródeł przychodów. Wchodząc w sprzedaż ubezpieczeń, wierzy, że mocną stroną Providenta, atrakcyjną dla ubezpieczycieli, jest baza klientów i rozbudowana sieć sprzedawców, oplatająca całą Polskę.
Fot. Marek Wiśniewski

— Ubezpieczenia to ważna gałąź biznesowa, która jest odpowiedzią na potrzeby naszychklientów. Sporo z nich sugerowało naszym doradcom, że chciałoby zabezpieczyć siebie i swoje dzieci na wypadek choroby, ale w firmie, w której pracują, nie ma takiej możliwości. W naszej ofercie produktowej uwzględniliśmy też pakiet ubezpieczeń na życie, obejmujący wszystkie rodzaje nowotworów złośliwych, jak i przedinwazyjnych, co jest unikatowe na rynku ubezpieczeń. Na tle konkurencji będą nas też wyróżniać ceny, dostosowane do możliwości finansowych naszych klientów. Liczymy, że sprzedaż ubezpieczeń pomoże nam zbudować z nimi jeszcze głębsze relacje — mówi Artur Zabielski, dyrektor odpowiedzialny za rozwój produktów i segment klientów w Provident Polska.

Jak zapewnia dyrektor Providenta, firma kładzie nacisk na jakościową sprzedaż ubezpieczeń. W pierwszej kolejnościprzygotowuje sprzedawców do egzaminu na tzw. OWCĘ — osobę wykonującą czynności agencyjne, która nie musi być agentem ubezpieczeniowym. Następnie przeszkoli ich z oferty produktowej. Przygotowując sprzedawców do nowej roli, uwzględniono obowiązki wynikające z ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, która wchodzi w życie w październiku tego roku.

— Ruszyliśmy z pilotażem w czterech regionach Polski. W pierwszych tygodniach 300 przeszkolonych osób sprzedało setki ubezpieczeń. Liczymy, że obiecujący wynik w fazie testów jest zapowiedzią owocnej współpracy z ubezpieczycielami i przyniesie nam i naszemu partnerowi zyski lepsze od prognozowanych. Planujemy, że do końca roku ubezpieczenia będą dostępne dla klientów w całym kraju — dodaje Artur Zabielski.

Ubezpieczeniowy projekt Provident zrealizował z zakładem ubezpieczeń AXA, który wygrał przetarg. Firmy współpracują ze sobą ponad dwa lata.

— W tego rodzaju partnerstwach liczy się nie tyle szybki wzrost, co rentowność. Warunki do tego są trzy i wszystkie spełnia nasza współpraca z Providentem: duża skala działalności, długoterminowe partnerstwo i gwarancja wysokiej jakości sprzedaży i obsługi klienta. Ważna jest też elastyczność, bo ofertę buduje się tu praktycznie od zera, pod potrzeby klientów inne niż bezpośrednio związane z pożyczką czy kredytem. W ten sposób nie tylko rozwijamy nasz biznes, ale też zmniejszamy lukę w dostępie do ochrony zdrowia, szczególnie wśród ludzi mniej zamożnych. Potrzeby są duże, więc i potencjał tego rynku jest dla nas duży, dlatego będziemy inwestować w dalszy rozwój — mówi Mariusz Wójcik, członek zarządu AXA odpowiedzialny za bancassurance i programy partnerskie.

Provident w przyszłości zamierza jeszcze bardziej rozbudować sieć sprzedawców. Liczy, że ten krok przyciągnie do niego kolejnych ubezpieczycieli.

— W przyszłości chcielibyśmy poszerzyć paletę produktów ubezpieczeniowych i jesteśmy otwarci na szerszą współpracę z tym sektorem — mówi Artur Zabielski.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane