Prudential sprzeda jeden z działów, zwolni 2260 osób

opublikowano: 02-11-2001, 11:17

LONDYN (Reuters) - Brytyjski ubezpieczyciel Prudential ogłosił w piątek, że zredukuje zatrudnienie o 2260 miejsc pracy. Reorganizacja działalności spółki zakłada również sprzedaż działu ubezpieczeń ogólnych szwajcarskiemu Winterthurowi za 353 miliony funtów.

Prudential, który jest drugą co do wielkości firmą na brytyjskim rynku ubezpieczeń życiowych, zapowiedział, że transakcja ta pozwoli mu pozyskać fundusze na inwestycje w działalność na rynku ubezpieczeń na życie i funduszy emerytalnych.

Zapowiedziane zwolnienia będą kolejną ich falą w spółce, która w lutym tego roku obniżyła zatrudnienie o 2000 osób. W sumie tylko w Wielkiej Brytanii Prudential zatrudnia 14.500 pracowników, uwzględniając dział zarządzania aktywami M&G oraz bank internetowy Egg.

Churchill, brytyjski dział Winterthuru, będzie dzięki transakcji z Prudential mógł rozwinąć się na rynku ubezpieczeń nieruchomości i motoryzacyjnych.

Wpłynie ona także na poprawę wyników spółki matki Winterthuru, grupy Credit Suisse.

Od 2004 roku sprzedaż działu ubezpieczeniowego i redukcja zatrudnienia pozwolą Prudential oszczędzić rocznie 175 milionów funtów.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prudential sprzeda jeden z działów, zwolni 2260 osób