„Prywatyzacja powinna być priorytetem”

opublikowano: 18-06-2012, 10:02

Rząd Grecji powinien uczynić priorytetem prywatyzację, która nie jest tak niepopularna jak polityka oszczędności, twierdzi słynny amerykański inwestor Wilbur Ross.

- Myślę, że to, czego potrzebuje naprawdę ten rząd, to rozpoczęcie prywatyzacji aktywów, które ma, a które nigdy nie powinny być państwowe – powiedział w CNBC Ross, szef firmy private equity WL Ross & Co.

Jego zdaniem, rząd Grecji powinien także zwiększyć skuteczność ściągania podatków, co pozwoliłoby zmniejszyć obciążenie społeczeństwa kolejnymi oszczędnościami.

- Unikanie podatków w Grecji, dotyczące także przedstawicieli administracji, jest kuriozalne. „Szara strefa” gospodarki stanowi szokująco dużą jej część – powiedział Ross. – To są problemy, z którymi muszą sobie poradzić, i jeśli sobie z nimi dadzą radę, potrzebne będą mniejsze oszczędności – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / „Prywatyzacja powinna być priorytetem”