Czytasz dzięki

Przed JW Construction kluczowy kwartał

Anna Pronińska
opublikowano: 09-11-2007, 00:00

Do zrealizowania prognozy spółce brakuje — bagatela — 100 mln zł, ale jej zarząd jest pewny swego. Inwestorzy przyjęli postawę wyczekującą.

Do zrealizowania prognozy spółce brakuje — bagatela — 100 mln zł, ale jej zarząd jest pewny swego. Inwestorzy przyjęli postawę wyczekującą.

JW Construction, czołowy deweloper, zanotował w trzecim kwartale 2007 r. 17,6 mln zł zysku netto (wzrost o 83 proc. w porównaniu z trzecim kwartałem 2006 r.) przy 130,1 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 16,4 proc.).

— Te wyniki są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Jednak dopiero w czwartym kwartale spodziewamy się naprawdę dużych wzrostów. Wówczas będą zaksięgowane najważniejsze inwestycje — mówi Jerzy Zdrzałka, prezes spółki.

— Oczekiwaliśmy lepszych wyników z trzeciego kwartału, m.in. zysku netto na poziomie 23 mln zł. Ale okazały się one mniej więcej zgodne z oczekiwaniami rynku. Wyniki nie były decydujące z punktu widzenia wyceny spółki, ponieważ to czwarty kwartał ma być kluczowy dla dewelopera — komentuje Włodzimierz Giller, analityk Deutsche Banku.

Chodzi o warszawską inwestycję Górczewska Park, która m.in. wpłynie na wykonanie prognozy, zakładającej uzyskanie 146,5 mln zł zysku netto przy 813,1 mln zł przychodów. Po trzech kwartałach spółka miała 43,26 mln zł zysku netto (wobec 72,0 mln zł w takim samym okresie 2006 r.) przy 357,57 mln zł przychodów (wobec 495,34 mln zł). Tylko z realizacji inwestycji Górczewska Park do wyniku czwartego kwartału ma być zaliczone 49,95 mln zł zysku.

— Niewątpliwie ostatni kwartał roku będzie najcięższy dla deweloperów, choćby ze względu na to, że mieszkania już się tak dobrze nie sprzedają, jak w 2006 r. Wierzymy jednak, że spółka zrealizuje prognozę — uważa analityk Deutsche Banku.

JW Construction, które jest na etapie wydzielania ze struktury grupy działalności budowlanej i architektonicznej, nie wyklucza przejęć.

— Rozmawiamy z kilkoma firmami. Nie chodzi o deweloperów. Interesują nas małej wielkości firmy, które wzmocnią nasz potencjał budowlany i pozwolą rozszerzyć działalność — mówi Jerzy Zdrzałka.

Nowych możliwości inwestycyjnych spółka szuka na Wschodzie.

— Zerkamy głównie na Ukrainę, Bułgarię, Rosję, a także na Kazachstan, gdzie mamy zaproszenie do realizacji obiektów rządowych — mówi Józef Wojciechowski, największy akcjonariusz warszawskiego dewelopera.

Dodaje, że prowadzone są wstępne rozmowy dotyczące współpracy z firmą wykonawczą z Szanghaju.

Przez większą część dnia akcje dewelopera spadały o kilka procent, ale pod koniec sesji były już na lekkim plusie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane