Przed nami tydzień bardzo ważnych danych makro

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 27-04-2009, 00:00

Wstępne szacunki dynamiki amerykańskiego PKB w I kwartale 2009 r. to główne wydarzenie najbliższych dni. Rynek szacuje, że gospodarka USA skurczyła się w tym kwartale o 5 proc., wobec spadku PKB o 6,3 proc. w IV kwartale 2008 r.

Ta informacja skupi zapewne uwagę inwestorów. Nie będą to jedyne ważne dane z USA. Rynek pozna jeszcze kwietniowe wartości indeksów zaufania konsumentów, Chicago PMI i ISM dla sektora produkcji oraz marcowe dane o wydatkach i przychodach Amerykanów. Na posiedzeniu zbiera się również FOMC. Tak duża grupa ważnych raportów makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych może wyrwać kurs eurodolara z przedziału, w którym się porusza. Od góry ogranicza go kilkumiesięczna linia bessy, a od dołu — dołki z listopada 2008 roku (1,2452) i marca 2009 roku (1,2540). Wybicie górą, co jest w tej chwili bardziej prawdopodobnym scenariuszem, otworzy drogę przynajmniej do 1,44 dolara. Wybicie dołem będzie natomiast równoznaczne z testem 1,20 dolara.

Marcin R. Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu