Przed świętami nastroje są lepsze

Marek Druś
opublikowano: 23-12-2011, 00:00

Na europejskich rynkach akcji dominowali wczoraj kupujący. Dobre wrażenie psuły jedynie wyraźnie niższe obroty w przedświątecznym tygodniu. Najmocniej drożały akcje banków i spółek surowcowych. W Paryżu mocno szły w górę akcje koncernu naftowego Total, a we Frankfurcie kursy Deutsche Banku i Commerzbanku. Wyraźnie drożał także przeceniony mocno dzień wcześniej SAP, producent oprogramowania. W Londynie, gdzie odbyła się ostatnia pełna sesja przed świętami, inwestorzy kupowali m.in. akcje banków Lloyds i RBS i koncernu naftowego BP.

Na Wall Street także dominowały zwyżki, co było przedewszystkim zasługą danych z rynku pracy. Nowych bezrobotnych było najmniej od 3,5 roku. To poprawiło nastroje na tyle, że korekta w dół danych o wzroście PKB nie zmieniła sytuacji na rynku. Dodatkowym pozytywnym sygnałem okazał się czwarty już wzrost indeksu nastrojów konsumentów.

Najmocniej drożały akcje spółek technologicznych, przecenionych mocno dzień wcześniej z powodu rozczarowania wynikami kwartalnymi Oracle. Dużym popytem cieszyły się także akcje spółek finansowych i z segmentu energii, któremu nadal sprzyjał wzrost ceny ropy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu