„Przed zwyżkami potrzebna konsolidacja”

W pierwszej części piątkowego handlu za oceanem kupujący utrzymują zdobycze w czwartku, kiedy główne indeksy solidarnie zyskały ponad 1 proc.

Po godzinie od dzwonka na otwarcie Dow Jones zyskuje 0,1 proc., tyle samo, tyle że na minusie, znajduje się Nasdaq, a S&P500 nie zmienia wartości w porównaniu z wczorajszym zamknięciem. W czwartek indeks zyskał 1,5 proc., najwięcej od stycznia, po tym jak raporty o sprzedaży detalicznej i z rynku pracy wskazały an wyraźne ożywienie w gospodarce amerykańskiej. Niestety, równie korzystne nie były dane opublikowane w piątek. Inwestorów zawiodła zwłaszcza stagnacja produkcji przemysłowej w maju (0,0 proc. m/m). To zwraca oczy inwestorów na Fed, który w przyszłym tygodniu zbierze się, by zdecydować o dalszym kształcie polityki pieniężnej w największej gospodarce świata.

- Mało prawdopodobne, by Fed popsuł nastroje. Fundamenty się poprawiają, ale koniunktura na rynkach poprawiła się w tak dużym stopniu, że potrzeba dłuższego odpoczynku przed kolejną falą zwyżek – komentował Eric Thorn z towarzystwa Bryn Mawr Trust.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / „Przed zwyżkami potrzebna konsolidacja”